zapisy on-line
   

WYBIERZ MĄDRZE SWOJĄ SZKOŁĘ TAŃCA

W poszukiwaniu dobrej szkoły tańca zwróć uwagę na kilka istotnych elementów:

                                                                

* Sprawdź kompetencje swojego nauczyciela:jego przeszłość taneczną, wykształcenie - ukończone szkoły, specjalistyczne kursy oraz uprawnienia do nauczania tańca. To one mówią o poziomie jego wiedzy, decydują o jakości i bezpieczeństwie zajęć w których będziesz brać udział.

To jeden z kluczowych argumentów, gdyż zaczynający swoją przygodę z tańcem (z danym rodzajem tańca) nie są w stanie ocenić umiejętności instruktorów czy wychowanków szkoły. Niestety nie zawsze to co wygląda ładnie jest tym czym być powinno w swojej definicji.

Ale już po 3-4 miesiącach nauki u profesjonalnego nauczyciela zaczniesz dostrzegać różnicę między tańcem w jego właściwej formie a tym, prowadzonym przez mniej kompetentnych nauczycieli. Pamiętaj, że łatwiej nauczyć się rzeczy nowych niż oduczać błędów !!

 

* Spróbuj zweryfikować informacje które podaje o sobie szkoła /instruktor. Czy wymienione sukcesy są rzeczywiście godne podziwu. (np. 2. miejsce w konkursie w którym startowało 3  zawodników nie jest tym samym czym jego zdobycie w konkurencji z 40 tancerzami)

 

* Nie każdy tancerz jest dobrym instruktorem. Sprawdź (zasięgnij opinii innych uczestników) czy  nauczyciel przekazuje w sposób komunikatywny swoją wiedzę, czy podchodzi indywidulanie i z zaangażowaniem do każdego kursanta. Ważne są też –dbałość o aspekty zdrowotne, znajomość genezy  tańca/ figur, kontekst kulturowy.

 

* Porównaj miejsca w których prowadzone są zajęcia. Odpowiednio przystosowana sala, jej wielkość  oraz liczebność grup wpływa na komfort i efektywność Twojej nauki. Tańcząc w grupie 10 osobowej masz większą szansę na szybsze przyswojenie materiału niż w grupie 2 razy liczniejszej.

 

* Niech Twoje wydatki na taniec będą dobrą inwestycją. Dlatego nie kieruj się wyłącznie ceną zajęć. W przypadku tańca zazwyczaj niska cena zajęć nie idzie w parze z jakością. Dobry nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem i infrastruktura szkolna to główne czynniki składowe ceny.

 

*Czy miejsce gdzie zamierzasz się uczyć skupia profesjonalnych tancerzy, którzy doskonalili swój warsztat latami czy raczej jest to fitness club gdzie zajęcia taneczne traktowane są jako rekreacyjne zajęcia ruchowe a doświadczenie instruktorów w dziedzinie tańca jest nikłe?

 Nie ważne czy podchodzisz tańca profesjonalnie czy hobbystycznie-ważne by uczyć się efektywnie, bezpiecznie i pod okiem specjalistów.

 
Projekt strony Paweł Miatkowski | Copyright © DJAMILA