zapisy on-line
   

Uncategorised

 AZAD KAAN -specjalistczne warsztaty instruktorskie
12-13 stycznia  2019, Lublin

 

AZAD- charyzmatyczny tancerz, profesjonalista z wielokierunkowym wykształeceniem  tanecznym . Azad  wykorzystuje różne style i techniki taneczne,azad kaan
 dzięki czemu jego taniec jest niezwykle oryginalny, efektowny, a przede wszystkim dopracowany do perfekcji.

Polskie tancerki zdążyły już bezgranicznie pokochać Azada za jego emocjonujące występy, skuteczny sposób nauczania, nie pozbawiony pzy tym dawki humoru , jak i samą osobowość. Gościł 2 razy w POlsce w ramach międzynarodowego festiwalu tańca orientalnego: Orient Addicts International Belly Dance Festival. A ponieważ za każdym razem pozostawił niedosyt, powraca do Polski z zestawem unikalnych warsztatów.

Warsztaty skomponowane pod kątem kursu dla przyszłych instruktorów tańca orientalnego, który jest w trakcie realizacji.
Zapraszamy jednak wszystkie tancerki -zarówno te myślące o rozpoczęciu pracy instruktora w przyszłości, jak i pracujących już w zawodzie. Wiedza z pewnością będzie pomocna w pracy. Warsztaty polecamy też tancerkom czynnym i uczennicom - poruszane zagadnienia będą żródłem inspiracji, pozwolą na doskonalenie techniki scenicznej, kreatywności ,  pracę nad wyrazem artystycznym i bezpiecznym ruchem

Zajęcia prowadzone w jęz. angielskim

Tematyka:

1. Creating new steps and patterns for choreographies (2godz)

Nowadays its very difficult to renew bellydance choreographies with new movements and steps as the repertoire is already enriched. In this class Azad will give you information and inspire you to find new resources for patterns and movements which will let look you unique and helps you to wake up your creativity as a dancer and as choreographers.

2.Turnclass (4godz: 2godz w sobotę i 2 godz w niedzielę)

Turns are important to create dynamic in the dance. In this class Azad will explain you step by step different kind of turns. Especially the perfect execution and technical details of the Turkish barrel turns and the the spiralturns. Furthermore Azad will teach you Arabesque devant turns and hipturns which are beautiful but uncommen for bellydance. A highleveled turnclass for bellydancers.

3.Contemporary technique and combos (5godz-3 godz sobota, 2 godz niedziela)

In modern dance there's an emphasis on the execution and expression of the fullbody work and not presence like in bellydance. We will go deeply down to the basic and philosophy of modern dance in order to awaking up your unique  bodylanguage. The effect and different ways to know what you are expressing....feeling and transmitting and suspensions are here the keys.

4. Bodylanguage in different oriental dance styles (2godz)

Even when we dont move our body is telling a story. Some dancers work with storyboards and some just use their own talent and power of their expression. The general rules of expression will be topic in this class. The detailed focusing and translation of our hands, arms and torso work..a must have class for deep thinking dancers to present herself in a rigth way.

5.Dancers anatomic skills (2 godz-1 godz w sobotę i 1 godz w niedzielę)

The anatomy of the feets, knees and hips for bellydancers. Get the knowledge about this skills and kearn about exercises and treatment to correct your body as a dancer..skriptus will be brougth by Azad

 

Rozkład zajęć

Sobota 8godz. Tematy: 1, 2,3,5

start godz. 11-14 (tematy 1+2)

przerwa
15.30-19.30 (tematy 3+5)

Niedziela 7 godz, Tematy : 2,3,4,5

godz.9-13 (tematy 2+3)

13.30-16.30 (tematy 4+5)

Miejsce :Strefa Fitness  w markecie E.Leclerc ul.Zana

Cennik:

60 zł/godz zajęć , a więc jeśli warsztat trwa 2 godziny , liczymy 2x60=120

Ceny ważne przy wpłacie zaliczki ( 40% pełnej wartości) do 10 grudnia 2018

70 zł/godz zajęć –przy wpłatach od 11 grudnia

Zniżka 50 zł za jeden pełny dzień warsztatowy (sobota 8 godz, lub niedziela 7 godz.), Zniżka 120 zł za wykupienie całości warsztatów

zapisy nawarsztaty są ważne tylko i wyłącznie po opłaceniu zaliczki.Brak wpłaty do 14 dni od wpłynięcia zgłoszenia jest równożnaczne z anulowaniem zapisu.Dane do wpłat oraz instrukcje otrzymasz po wysłaniu zgłoszenia

 

 

 

 

 

YOGA CONGRESS

yc logo nowe virabh duza

z Gulnaaz Dashti i Ali Dashti

 27-30 pażdzirnika

Kużnia Napoleońska , Paprotnia (k.Warszawy)


 Yoga Congress to zaawansowane szkolenie skierowane głównie do osób dłużej praktykujących jogę oraz nauczycieli , którzy pragną uzyskać unikalne wskazówki do praktyki własnej jak i nauczania innych.

Nasi goście polecają zajęcia również dla osób , które praktykują nieco krócej, a które chcą pogłębić praktykę lub w przyszłości zostać instruktorami.
Na zajęciach , po ocenie poziomu, prowadzący dokonają podziału sektorów ,aby każdy z uczestników skorzystał z zajęć jak najwięcej.

 

Prowadzący:

Ali Dashtinauczyciel stopnia Senior , pochodzący z Puny w Indiach . Był uczniem  B.K.S. Iyengara a od roku 1986 nauczycielem w Instytucie Iyengara. Był także uczniem Osho .Założyciel Pantanjali Yoga i  The Institute of Yogic Sciences w Bern. Prowadzi warsztaty na całym świecie. Przeszkolił wielu nauczycieli jogi na poziomie międzynarodowym. Ali jest znany z wybitnego poczucia humoru oraz doskonałego podejścia dydaktycznego-  jest w stanie sprawić, że nawet najtrudniejsze zagadnienie jogi jest zrozumiałe dla wszystkich. Występował w roli eksperta w popularnych podręcznikach jogi "Yoga, the Path to Holistic Health", "Understanding Yoga through Body Knowledge" oraz "Preliminary Course".

Gulnaaz Dashti- rozpoczęła praktykę jogi w 1990 r w Instytucie w Punie ( RIMIY ) pod opieką B.K.S. Iyengara , Geety Iyengar i Prashanta Iyengar . W 1998 roku  Guruji B.K.S. Iyengar mianował Gulnaaz na nauczyciela i od tamtej pory prowadziła ona zajęcia  w Instytucie oraz asystowała w zajęciach ogólnych i medycznych Gurujiego .Obecnie Gulnaaz jest  nauczycielem stopnia Senior i naucza  na wszystkich poziomeach -od początkujących do zaawansowanych, a także asystuje w zaj.medycznych.

 

PLAN

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

  9.00-11.30 (2,5 godz)

poziom otwarty

9.00-11.30 (2,5 godz)

poziom otwarty

9.00-12.00 (3godz)

 

Rejestracja i zakwaterowanie:
13-15.3012.30-15.00 (2,5 godz)

 

12.30-15.00 (2,5 godz)

 

13.00-16.00 (3 godz)

 

16.00-18.00 (2godz)

 

17.00-20.00(3 godz)

 

17.00-20.00(3 godz)

 19.00-21.00 (2 godz)


     

 

Gulnaaz Dashti

Ali Dashti

 

Cennik:

Full pass- 500 zł (zaliczka) +150€ (płatne na miejscu w €)

Pojedynczy dzień:

-czwartek: 200zł

-piątek lub sobota: 200 zł (zalczka)ł +50€ (płatne na miejscu)

-niedziela: 100 zł (zaliczka) +50€ (płatne na miejscu)

Pojedynczy warsztat:

-2 godz: 120 zł

-2,5 godz: 150 zł

-3 godz:180 zł

Poziom otwarty piątek i sobota: 250 zł

 Cennik dotyczy wpłat dokonanych do 15 września. Po tym terminie obowiązują dopłaty odpowiednio:

-Full pass +110 zł

-pojedyncze dni :czwartek lub niedziela +30 zł, piątek lub sobota+40 zł

-pojedyncze warsztaty: +20%

 

Cennik pakietów pobytowych
(zakwaterowanie w hotelu, w którym odbywają się zajęcia)
wkrótce

 

[No form id or name provided!]

KURS NA UPRAWNIENIA ZAWODOWE INSTRUKTORA TAŃCA jedyny w kraju ze specjalizacją Belly Dance
Edycja V 2018Kurs wyjątkowy bo skonstruowany pod kątem szkolenia tancerek arabskich.

Szczegóły:
K
urs obejmuje ponad 70 godzin zajęc praktycznych, w większości z tańca orientalnego.
Zajęcia poprowadzą sami topowi nauczyciele i super gwiazdy tańca orientalnego z ogromnym doświadczeniem pedagogicznym i scenicznym
.
  Pozostałe techniki z wybranych dziedzin: taniec klasyczny,taniec współczesny, tworzenie choreografii, metodyka prowadzenia zajęć, techniki pomocnicze, które poprowadzą wybitni nauczyciele z Polski.

Po zaliczonym kursie i zdanym egzaminie instruktorskim kursant otrzymuje legitymację instruktora sportu ze specjalizacją.
Absolwent kursu uzyskuje uprawnienia zawodowe. Legitymacja wystawianajest od razu po zdanua egzaminu! Dodatkowo absolwent otrzymuje CERTYFIKAT INSTRUKTORA BELLY DANCE w języku angielskim wg standardów UE oraz zaświadczenie o ukończeniu kursu


Co oznacza zdobycie uprawnień państwowych do nauczania tańca?

Kurs
instruktora tańca przygotowuje kursantów do pracy w klubach sportowych i rekreacyjnych, ośrodkach wypoczynku, na obozach sportowych i koloniach, prowadzenia zajęć w ramach lekcji wychowania fizycznego (podniesienie kwalifikacji zawodowych nauczycieli). Może być też doskonałym odświeżeniem i usystematyzowaniem wiadomości dla osób już prowadzących zajęcia.

Legitymacje wydajeOgólnopolski Związek Profesjonalistów Belly Dance-jedyna prawnie zarejestrowana polska organizacja belly dance.Wszystkie legitymacje są rejestrowane w bazie a nazwiska instruktorów widnieją w oficjalnym wykazie certyfikowanych instruktorów belly dance. Legitymacja instruktorska jest jedynym i niezbędnym dokumentem do pracy w charakterze instruktora! Żadne inne szkolenie nie chroni prowadzących zajęcia z tańca orientalnego, od odpowiedzialności cywilnej


Bądź odpowiedzialna!
Zajęcia ruchowe z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi osobami mogą prowadzić osoby posiadające uprawnienia instruktorskie (legitymacje instruktora sportu lub instruktora rekreacji ruchowej). Prowadzenie zajęć bez uprawnień niesie za sobą poważne skutki prawne , narażenie zdrowia i życia osób biorących udział w tych zajęciach (przepisy kodeksu cywilnego i karnego).


Dotyczy to każdego rodzaju zajęć ruchowych prowadzonych przez osoby fizyczne i prawne (kluby, gminy) oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, prowadzących w obiektach, na terenach zamkniętych i w środowisku otwartym, w sposób stały i sezonowy, nieodpłatnie i za odpłatnością, jednorazowo jak i w zorganizowanej działalności w dziedzinie rekreacji ruchowej w zakresie:
1) zajęć, podczas których prowadzone są różne formy rekreacji ruchowej,
2) innych form aktywnego wypoczynku rekreacyjno-sportowego, a w szczególności: biwaków, obozów, rajdów, zlotów, spływów, turniejów, festynów i zawodów amatorskich.Kurs otwiera drzwi do późniejszej pracy w charakterze trenera bądź sędzi na mistrzostwach tanecznych.
Skonstruowany jest tak by zdobyte uprawnienia mogły zostać wykorzystane w pracy w innych technikach tańca (wszystkich tańcach sportowych) ale jednocześnie dający solidną wiedzę z zakresu tańca orientalnego

Wg.opinii naszych absolwentek-kurs ambitny, z solidną dawką wiedzy , w znacznej większości zmieniający pogląd na nauczanie, świadomość i odpowiedzialność w zawodzie
Jeśli zależy Ci na kupnie papierka -nie jest to oferta dla Ciebie. Na rynku jest wiele ofert wszelakich kursów (często organizowanych przez prywatne firmy, których dyplomy nie mają żadnej wartości i nie stanowią żadnego prawnego zabezpieczenia) , na których jest "tendencja do zaliczania".
Na tym kursie,by uzyskać uprawnienia zawodowe, należy sumiennie pracować, wykazać się solidną wiedzą oraz analitycznym i konstruktywnym myśleniem, .

Kurs o
bejmuje również częśc ogólną.
Wielkim atutem naszego kursu jest nauka części ogólnej w formie e-learningowej, nie tak jak do tej pory -na zjazdach. Oszczędzacie swój czas, pieniądze na dojazd i noclegi i same organizujecie swój czas na naukę.
Częśc ogólna daje ogromną wiedzę z zakresu zarówno tańca m.in:

taniec w teorii i praktyce, Metodyka zajęć tanecznych, Systematyka tańca, taniec współczesny, Przepisy PTT, Pozycje baletowe

jak i ogólnych zagadnień sportu i anatomii:
anatomia człowieka, rozgrzewka - cele i zadania, sport dzieci i młodzieży, teoria sportu , sport a ontogeneza, siła, szybkość wytrzymałośc gibkosć oraz koordynacja, podstawy treningu siłowego, fizjologia człowieka, testy wydolności fizycznej, resuscytacja Basic Life Support, pierwsza pomoc przedmedyczna, odnowa biologiczna i żywienie, korektywa i kompensacja, metodyka i teoria wf, antropomotoryka, żywienie sportowców, perfekcyjny wygląd, emisja głosu, pedagogika, ustawa o kulturze fizycznej, prowadzenie zajęć sportowych, prawo w kulturze fizycznej, odpowiedzialność cywilna i prawna instruktora sportu, anatomia czynnościowa, psychologia pracy indywidualnej


Po ukończonym kursie uczestnicy przystępują do egzaminu złozonego z 2 części:
częśc pisemna: z materiałów cześci ogólnej i teorii tańca
część praktyczna: prezentacja dwóch tańców przed komisją egzaminacyjną -klasyki arabskiej oraz folkloru llub modernu.

koszty:3150 zł (!)

dodatkowo: opłata za egzamin, legitymację i wpis do rejestru instruktorów: 100 zł
koszty organizacyjne:200 zł

Formy rozliczeń:

1.
Opłata jednorazowa: 3450- zniżka 100 zł za płatnosc jednorazową=3350

2.

Opłata w 2 ratach: 3450 zł (po 50% lub 1000 zł zaliczka i doplata pozostałej kwoty najpoźniej do tygodnia przed rozpoczęciem kursu)

3.

Opłata w 4 ratach (za dopłatą 100 zł)
1-sza 1000zł wraz z zapisem (nie później niż 15 grudnia)
2. 1000 zł
3. 1000 zł
4. 550zł (150za kurs, plus 200 zł opłaty organizacyjne, 100 zł egzamin oraz 100 zł koszt rat)

 

Cena kursu obowiązuje w przypadku opłacenia całości kwot lub 1 raty  do 15 listopada. Po tym terminie obowiązuje dopłata 200 zł

W przypadku rat: należy mieć uregulowaną płatność dwóch rat przed pierwszym zjazdem, 3 rat przed drugim zjazdem itd...

UWAGA!!! W CENIE KURSU zapewniony jest nocleg na zjazdy w Lublinie

Miejsce: Lublin, ST Djamila,miejsce festiwalu Orient Addicts

Wymagania-
ukończone 18 lat ,wykształcenie średnie,wykupione upezpieczenie NW i oświadczenie o braku zdrowotnych przeciwskazań do udziału w szkoleniu

Uwaga! Zdobycie uprawnień zawodowych do nauczania tańca nie było nigdy az tak proste bo:
w PIĄTEJ edycji kursu w pulę godzin specjalistycznych wejdą:
warsztaty w ramach full pass na Orient Addicts 2018 :
www.orient-addicts.djamila.pl
Warsztaty w ramach Międzynarodowej Konwencji Tańca Orientalnego Orient Addicts Convention (czerwiec 2018)
skondensowane do 2 (zamiast 3) zjazdy w Lublinie
Dodatkowo program zajęć z innych technik został zmodyfikowany tak by jak najlepiej dopasować go do specyfiki Waszej przyszłej pracy!!!
Wcześniej byly to techniki innych tańców, których podstawy na pewno warto znać , jednak teraz postaraliśmy się by były to zajęcia które bezpośrednio wpłyną na doskonalenie Waszej techniki oraz okażą się niezbędnym narzędziem w pracy na kursach belly-dance:
taniec kasyczny, współczesny, jazz, warsztat tworzenia choreografii, rytmika, etodyka pracy z dziećmi, metodyka właściwej rozgrzwki i stretchingu, techniki wspomagające, techniki relaksacji

NOWOŚCIĄ JEST TEŻ BEZPŁATNY NOCLEG NA CZAS ZJAZDÓW a cena znacząco zmalała!!!

ZJAZDY

Przewidywana data uruchomienia kursu- styczeń 2018


terminy zjazdów:

6-7 stycznia- zjazd ogólny  i zjazd specjalistyczny (Djamila) - start o godz.13 w sobotę w Strefie Fitness w Centrum Handlowym E.Leclerc ul.Zana

22-25 marca 2018 - Orient Addicts Festival

(rezerwacja noclegów zgodnie z zasadami festiwalu www.orient-addicts.djamila.pl)
31sierpnia-2 września -zjazd ogólny
12-13 stycznia 2019 -zjazd specjalistyczny Azad Kaan

na egzamin zostanie wyznaczony odrębny termin (1 kwartał 2019-do uzgodnienia z kursantakmi)
Będzie to test z cześci ogólnej, następnie test z teorii tańca i egzamin praktyczny.
Egzamin praktyczny przewiduje prezentację dwóch tańców-obowiązkowo klasyki orientalnej oraz do wyboru-folklor lub modern arabski
Egzaminy poprawkowe, w razie niepowodzenia, zarówno dla cz. pisemnej jak i praktycznej są ustalane na terminy powakacyjne. Cena przystąpienia do każdej poprawki: 100 zł

W przypadku nieodbycia się festiwalu lub konwencji zostaną zorganizowane warsztaty zastępcze, celem uzupełnienia puli godzin.

Do czasu egzaminu nalezy równiez dostarczyc dziennik praktyk instruktorskich zaliczonych w wybanej szkole tańca (30 godz).-szczegóły podajemy na pierwszym zjeździe.

WAŻNE KURS będzie miał specjalizaję -taniec arabski!  Jedyny taki w Polsce! Dodatkowo możliwość uzyskania certyfikacji najważniejszej na świecie organizacji tanecznej: CID UNESCO!
Zapraszamy. Dołącz do grona profesjonalistów !

Kazda absolwentka kursu znajdzie się w wykazie uprawnionych do nauczania tańca orientalnego : www.ozpbd.djamila.pl

 

zgłoszenia proszę nadsyłac na info[at]djamila.pl. Otrzymacie instrukcje dotyczące rezerwacji miejsc oraz listy dokumentów wymaganych na kurs.
ZAPRASZAMY NA WARSZTATY SPECJALISTYCZNE RÓWNIEZ OSOBY SPOZA KURSU. Informacje o każdym z nich będą uzupełniane
w osobnych wątkach ich dotyczących. Po pomyślnym zdaniu wszystkich części egzaminu stajecie się pełnoprawnymi instruktorami

 

Zapisy: wybierz formularz "warsztaty" z menu po lewej stronie lub poniżej:

[No form id or name provided!]

 

Poradnik- wybierz mądrze swoją szkolę tańca. Czytaj

„Bellydance’owy pomocnik” - dla świeżo upieczonych tancerek, instruktorek i nie tylko.  Czytaj 

Drumming 4 Dancers-publikacja mistrza rytmu Hossama Ramzy dla tancerek orientalnych. Czytaj

Historia ubioru tancerki orientalnej- artykuł Djamili Azhar dla Portalu Fit.pl. Czytaj

Najnowsze trendy i kierunki rozwoju tańca orientalnego i tribalu na podstawie prasy branżowej, literatury specjalistycznej lub stron internetowych- praca Agaty Zakrzewskiej. Czytaj

W wakacje nie leniuchujemy a przynajmniej na tyle by powrót do tańca po wakacjach był "bezbolesny"- taniec jak każda inna forma ruchu ,by przynosił efekty wymaga systematyczności!!!

Zapraszamy na warsztaty z Djamilą -najlepszą i najbardziej doświadczoną nauczycielką w regionie

2 terminy-2 super tematy!!!!
 
 4 sierpnia POP SHAABY **********  18 sierpniaMEGANSE


W ciągu 3 godzin opanujemy choreografię bogatą rytmicznie i stylistycznie

POP SHAABY
Będzie dynamicznie i mega radośnie!

MEGANSE- porywająca choreografia zróżnicowana stylistycznie


poziom- średni choć zdolne początkujące plus też wiele wyniosą z tego warsztatu!!!


cennik:
90 zł przy 6 osobach
75 zł -od 8 osób
70 zł od 10 osób
Obowiązuje przy zapisach do 20 lipca i wpłacie zaliczki 40 zł (na warsztat shaaby) i 10 sierpnia i wpłacie zaliczki 40 zł (na warsztat megance)
Po tym terminie cena wzrasta o 15 zł

Dodatkowo przy zapisach do  20 lipca na shaaby i 10 sierpnia-megance możliwość zakupu bellydancowych koszulek za 20 zł!!! (odbiór na warsztatach w przypadku ich odbycia się)


[No form id or name provided!]

 
Projekt strony Paweł Miatkowski | Copyright © DJAMILA